ttz
24 دی 1401 - 16:32

سومین طرح پویش مردمی «کودکان سایبری» در اردبیل اجرا می‌شود

اردبیل-رئیس پلیس فتای استان اردبیل گفت: سومین طرح پویش مردمی «کودکان سایبری» در اردبیل با هدف افزایش دانش سایبری خانواده‌ها و هدایت فرزندان در فضای مجازی اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ علی قهرمان طالع ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سومین طرح پویش مردمی «کودکان سایبری» در اردبیل با هدف افزایش دانش سایبری خانواده‌ها و هدایت فرزندان در فضای مجازی اجرا می‌شود.

وی افزود: این پویش پس از برگزاری ۲ پویش موفق در دوره‌های گذشته همزمان با سراسر کشور با شعار «پلیس فتا، حامی کودکان» از روز شنبه ۲۴ دی ماه تا روز پنجشنبه ۲۹ دی‌ماه امسال به مدت هفت روز در فضای مجازی برگزار می‌شود.

رئیس پلیس فتای استان اردبیل خاطر نشان کرد: دسترسی وسیع و ساده کودکان به فضای سایبر و در عین حال وجود خطرات اجتناب ناپذیر در این پهنه گسترده و همچنین وجود نگرانی والدین از استفاده فرزندان خود از فضای مجازی به علت نداشتن آموزش و مهارت کافی و یا ندانستن راه‌حل امکان ورود به مساله مشکل دارند، پلیس فتا را بر آن داشت تا پویش کودکان سایبری راه‌اندازی کند.

سرهنگ قهرمان طالع هدف از برگزاری این پویش را سرمایه گذاری و پرورش کودکان سنین پایه که سرمایه‌های اجتماعی هستند، عنوان کرد و افزود: کاهش شکاف دیجیتال بین والدین و کودکان و تبدیل ضعف‌ها و تهدیدها به فرصت‌ها و قوت‌ها از دیگر اهداف برگزاری این پویش است.

وی به صفحه کودک در سایت پلیس فتا به آدرس https://cyberpolice.ir/cyberkids اشاره کرد و گفت: هموطنان گرامی بخصوص والدین و فرزندان گرامی می‌توانند با مراجعه به صفحه مذکور و عضویت در آن از آخرین اخبار و اطلاعات مرتبط با کودک و همچنین آسیب‌ها و تهدیدات فضای مجازی بر کاربران مطلع شوند.

رئیس پلیس فتای استان اردبیل همچنین خاطر نشان کرد: کانال پلیس فتا در اپلیکیشن شاد به آدرس shad.ir/policefata و سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir مرجعی کامل از اخبار، اطلاعات و آموزش‌های سایبری بوده و کاربران با مراجعه به آن‌ها می‌توانند راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایند و در صورت نیاز گزارش موارد مشکوک را در سامانه پاسخگویی فوریت‌های سایبری و شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به‌صورت شبانه‌روزی با همکاران ما در میان بگذارند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 976693